Baldur’s gate 4 дата виходу Baldur’s Gate 3

Baldur’s gate 4 дата виходу

Дата виходу Baldur’s Gate 4 не підтверджена. Офіційного оголошення чи підтвердження Baldur’s Gate 4 взагалі немає.

Baldur’s Gate 4, як ми це уявляємо, буде захоплюючою покроковою рольовою грою (RPG), дія якої розгортатиметься у фантастичному та великому всесвіті Dungeons & Dragons. Гравцям буде запропоновано сформувати команду до шести персонажів, занурившись у багатий світ Фаеруну, де вони братимуть участь у стратегічних битвах, вирішуватимуть складні головоломки та вирушатимуть у героїчні квести.

Гра включатиме вдосконалену бойову систему, яка озброює гравців широким вибором зброї, заклинань і унікальних здібностей для перемоги над супротивниками. Захоплююча сюжетна лінія буде розроблена, щоб захоплювати гравців на години поспіль.

У нашому ідеальному сценарії для Baldur’s Gate 4 історія розгортатиметься, коли гравці прокинуться в таємничій обстановці після того, як переживуть несподівану подію. Незабаром вони опиняться втягнутими в епічний конфлікт, зіткнувшись з новим грізним ворогом, який збирається сіяти хаос на Фаеруні. Після цього гравцям доведеться розгадати таємницю цих подій і перешкодити підлим планам лиходія.

Гравці зустрінуться з різними незабутніми персонажами, долають небезпечні підземелля та б’ються з грізними монстрами. Baldur’s Gate 4 має на меті створити приємну та складну рольову гру, що сподобається фанатам настільної гри D&D та ентузіастам RPG загалом.

Ось деякі очікувані функції для Baldur’s Gate 4:

Створення персонажів: гравці зможуть створити безліч персонажів, кожен з яких відрізнятиметься своєю расою, класом і особистою історією. Це посилить особистий зв’язок гравця з грою.
Покроковий бій: бій у грі й надалі буде покроковим, надаючи гравцям час стратегічно спланувати свої дії та перехитрити ворогів. Це ще більше підкреслить тактичну глибину ігрового процесу.
Дослідження: світ гри буде величезним і багатим на деталі, наповненим безліччю локацій, які гравці зможуть відкрити, від підземель до квітучих міст тощо.
Діалог: гравці взаємодіяли б із різними персонажами, і їхній вибір у діалозі суттєво впливав на розповідь гри. Це підвищить відтворюваність і занурення гри.
Спільна гра: Baldur’s Gate 4 підтримуватиме кооперативний геймплей, що дозволить до чотирьох гравців працювати разом, щоб завершити гру. Це сприятиме командній роботі та стратегічній співпраці між гравцями.

Важливо зазначити, що Baldur’s Gate 4 не було офіційно підтверджено, і всі дискусії щодо ігрового процесу та історії базуються на припущеннях і сподіваннях фанатів, а також на почутті хвилювання, припущень і задоволення, але слід пам’ятати, що фактична гра може відрізнятися від припущень. бачення.

Baldur's Gate 3 Accounts


Baldur’s Gate III — ізометрична рольова відеогра, розроблена Larian Studios. Це третя основна гра в серії Baldur’s Gate заснована на настільній рольовій системі Dungeons & Dragons 5-го видання. Проєкт містить понад 170 годин кінематографічних роликів та втричі більше кінематографічних діалогів, ніж усі три романи Володаря перснів разом узяті та бібліотеку з понад 600 заклинань і вмінь. Перший акт гри вийшов у дочасному доступі Steam для платформ Windows, macOS, Stadia 6 жовтня 2020. Гра залишалася в ранньому доступі до свого релізу на ПК і Steam Deck 3 серпня 2023 року. На PlayStation 5 гра вийшла 6 вересня, з подальшими планами випуску на платформах macOS та Xbox Series X|S до кінця 2023 року.

Гра була тепло сприйнята ігровою спільнотою по всьому світу. PC Gamer у своїй рецензії оцінили Baldur’s Gate III найвищим за 16 років балом. Одночасний онлайн в Steam склав більше 500 тисяч у день релізу та перевищив 800 тисяч у перший вікенд продажів, вийшовши на 8-ме місце за кількістю гравців в історії Steam.

Розробник Larian Studios
Видавець Larian Studios
Дистриб’ютор Steam
Microsoft Store
PlayStation Store
GOG.com
Google Stadia[a]
Жанр(и) Рольова гра
Платформа Microsoft Windows
PlayStation 5
Xbox Series
macOS
Google Stadia[a]
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d]
Дата випуску

3 серпня 2023

Режим гри однокористувацький
багатокористувацький
Локалізатор SBT Localization
Мова англійська, французька, німецька, іспанська, польська, російська, португальська, китайська, турецька, італійська, українська
Українська текстова
Творці
Продюсер Девід Волгрейв
Керівник(и) Свен Вінке
Сценарист(и) Адам Сміт
Ігродизайнер(и) Едуар Імбер, Дарко Ігнятовік
Програміст(и) Артьом Тітов, Міклас Хоет, Себастьян Спренгерс
Художник(и) Альона Дубровіна, Герт-Ян ван де Пут
Композитор(и) Борислав Славов
Технічні деталі
Рушій Divinity 4.0 Engine
Носій цифрова і роздрібна дистрибуція

Ігровий процес

Baldur’s Gate III — ізометрична рольова відеогра з видом у перспективі від третьої особи та покроковою механікою бою. У грі можливо використовувати як стандартну інтерактивну камеру із-за плеча персонажа, так і змінювати її на тактичну, переходячи на перспективу з висоти пташиного польоту для більшої зручності під час бойових зіткнень.

Нова гра починається зі створення персонажа, причому вибір, який робиться щодо раси, походження, статистики та класу (окрім зовнішнього вигляду), впливає на те, які вибори можна зробити в діалогах з неігровими персонажами або при взаємодії з інтерактивними об’єктами. Гравець може створити абсолютно індивідуального героя або вибрати одного з 7-ми оригінальних, написаних розробниками персонажів, кожен з яких має власну унікальну передісторію, бажання та ставлення до навколишнього світу. Всі невибрані гравцем оригінальні персонажі (окрім Темної Жаги) з’являться в ігровому світі як компаньйони, котрих гравець може залучити до своєї групи протягом своїх ігрових пригод. Оригінальний персонаж Темна Жага несе в собі деякі особливості, котрі відрізняють його/її як від створених гравцем з нуля, так і від інших оригінальних героїв — це єдиний випадок, коли гравець може повністю кастомізувати оригінального персонажа з передісторією та вибрати расу, гендер і зовнішність, що для інших 6-ти оригінальних героїв є неможливим. Темна Жага також не увійде до складу команди гравця під час пригод, якщо той грає за будь-якого іншого персонажа, хоча з’явиться як NPC в ігровому світі.

У грі доступно 11 рас (людина, дворф, ґітіянкі, ельф, дроу, тифлін, галфлінг, напівельф, гном, напіворк та драконородні), кожна з яких має певну кількість «субрас» (лісові/вищі ельфи та ін.) та 12 D&D класів (варвар, бард, клірик, друїд, воїн, монах, паладин, рейнджер, шахрай, чаклун, чарівник та маг), кожен з яких в свою чергу поділяється на відповідні підкласи, в цілому яких 46.

Гра має структуру розбитого на кілька секцій напіввідкритого світу, що гравці можуть вільно досліджувати. Дослідження передбачає відвідування локацій по мірі їх відкриття, більшість з яких закриті туманом війни. Щоб дозволити гравцям швидше подорожувати ігровим світом, розробники ввели портали, що дозволяють миттєво пересуватися дослідженою мапою. Різні регіони, які складають ігровий світ, не масштабуються за рівнем, тобто гравці можуть бути занадто слабкими чи сильними для ворогів, подорожуючи тим чи іншим регіоном. У кожній великій локації гравці можуть виконувати побічні квести з розгалудженою системою наслідків. Наприклад, вкрадене гравцем яйце ґітіянкі для незначного на вигляд побічного квесту у першому акті гри, може призвести до знищення окремої ігрової фракції у фінальному третьому акті та, як наслідок, втрати важливого союзника у майбутньому.

Активна ігрова група може налічувати до чотирьох персонажів включно з протагоністом. Досліджуючи ігровий світ, виконуючи квести та перемагаючи ворогів, група заробляє бали досвіду та підвищує свій рівень до максимального 12-го. З досягненням кожного нового рівня, персонажам стають доступні нові здібності та заклинання згідно з D&D системою 5-го видання в рамках вибраних для них класів. Протягом однієї ігрової доби кожному класу доступне використання обмеженої кількості навичок або заклинань. Використавши весь свій доступний арсенал, персонажі повинні відпочити в таборі, котрий у грі є окремою локацією та місцем спілкування з компаньйонами.

Гравець може розмовляти та взаємодіяти як з членами своєї групи, так і з іншими неігровими персонажами, що долучаються до табору гурту під час пригод. Дерево діалогів пропонує кілька варіантів на вибір гравця, що можна використовувати для переконання, обману або залякування інших персонажів. Гравцю часто доводиться вибирати між морально неоднозначними варіантами, які призводять до наслідків, що впливають на ігровий всесвіт та його розвиток і навіть можуть призвести до смерті компаньйона або іншого знакового персонажа ігрового світу. Напарники реагують на вибори зроблені гравцем через «систему схвалення». Коли рішення гравця ідуть у розріз із їх світоглядом, їх схвалення падає, що може призвести до того, що компаньйон покине команду або навіть нападе на протагоніста. На основі своїх ігрових виборів, гравець може завести романтичні стосунки майже з усіма своїми товаришами по табору.

Бойова система

Бойова механіка має багато схожостей з попередньою грою розробників, Divinity: Original Sin II, проте створена з урахуванням правил 5-го видання DnD, до якої Larian внесли ряд власних правок та спрощень. Типова бойова зустріч є сутичкою між двома сторонами, шквалом з ударів зброї, фінтів, парирувань, перебіжок та чарування. Гра організує хаос бою у циклі раундів і ходів. Раунд становить близько 6 секунд в ігровому світі. Під час раунду кожен учасник битви робить хід, порядок яких визначається на початку бою, коли кожен робить кидок ініціативи. Щойно усі зроблять хід, бій переходить до наступного раунду, якщо жодна зі сторін не перемогла іншу.

У бою кожному його учаснику є доступним ряд дій, які можливо здійснити під час одного ходу. Ці дії визначаються як класом, так і унікальними особливостями персонажа чи монстра, прописаними у «Підручнику Гравця» та «Посібнику з Монстрів» для 5-ї редакції. Під час бою в Baldur’s Gate III підконтрольним персонажам гравця доступні такі дії: «атака», «ривок», «відступ», «допомога», «стрибок», «причаїтися» та «використати предмет». Показники атаки, захисту, ушкоджень, бонусів чи штрафів до них, а також інших модифікаторів визначаються виключно кидками віртуальних кубиків.

Мультиплеєр і кооперативний режим

У грі доступний мультиплеєр на чотирьох гравців та кооперативний режим з роздільним екраном для двох. Гравці можуть приєднатися до групи перед початком ігрової сесії, під час створення персонажа або в процесі поточної гри. Кожного з оригінальних ігрових персонажів можна вибрати лише одноразово або, за бажанням, гравець може створити власного з нуля. Ігрова інформація з нотаток в щоденнику про поточні пригоди, відкриття на міні-картах і алхімічні рецепти є доступною всім гравцям в активній групі. За замовчуванням у багатокористувацькій грі також є спільний інвентар, але у гравців є можливість заблокувати свій інвентар від інших. Гравці також діляться очками натхнення, які отримують, досягаючи цілей, визначених вибраною ними передісторією. Як і в одиночній грі, очки натхнення дають можливість перекинути кості проваленої перевірки у діалозі. У багатокористувацькій грі всі члени групи приймають участь в діалогах розпочатих іншим гравцем, голосуючи за вибраний ними варіант. Деякі вибрані сцени, включно з романтичними, є приватними, але, за бажанням, гравці можуть оприлюднити всі приховані сцени для своєї групи, змінивши відповідні параметри в ігрових налаштуваннях.

Синопсис

Події гри відбуваються через понад сто років після подій Baldur’s Gate II: Shadows of Amn. Структура сюжету є типовою для свого жанру, де ключові події історії залишаються здебільшого незмінними незалежно від вибору гравців, але зі значними варіаціями в деталях і способах досягнення основних цілей. Персонаж гравця був викрадений іллітидами, також відомими як «мізкожери», що розпочали вторгнення на Фейрун. Основною відмінністю раси іллітидів є їхні вражаючі здібності телепатії та гіпнозу, вони вважають себе панівною расою та використовують інших розумних створінь як трелів, рабів та майно. Розмножуються іллітиди, імплантуючи паразитів-пуголовків у мозок будь-якого розумного створіння, яке через кілька днів перетворюється із носія паразита на повноцінного дорослого мізкожера.

Сюжет

На початку гри протагоніст з вже імплантованим в свій мозок пуголовком приходить до тями на навтилоїді (кораблі іллітидів, для здійснення міжпланових переміщень у всесвіті D&D) саме в той момент, коли корабель піддається нападу воїнів ґітіянкі. Навтилоїд тікає через кілька планів[en], включаючи Авернус. Головний герой разом з кількома бранцями звільняється під час бою та направляє пошкоджене судно назад на Фейрун, де воно зазнає аварії. Протагоніст в компанії з іншими пережившими корабельну трощу компаньйонами, — чарівником Ґейлом (Тім Дауні), клірикинею Тіньовим Серцем (Дженніфер Інгліш), вампіром Астаріаном (Ніл Ньюбон), чаклуном Віллом (Тео Соломон), воїнкою Лей’зель (Девора Вайльд) та варваркою Карлак (Саманта Берт) — шукають спосіб видалити паразитів зі свого мозку перш ніж ті перетворять їх на мізкожерів. Пошуки зрештою виводять пригодників на таємничий релігійний культ, що поклоняється новому богу, якого вони називають «Абсолют». Незабаром таємничий страж-опікун, відомий як Гість зі Снів (Діана Бермудес / Етан Рейд), розповідає героям, що сама Абсолют і діяльність її культу становить загрозу для всього Фейруну. Опікун всіма силами заохочує героїв не уникати магічних сил, наданих їм паразитом мізкожерів, а натомість використовувати їх у повній мірі, щоб перемогти ворогів. Пригодникам вдається проникнути у саме серце основної бази культу Абсолют, де вони дізнаються, що за всім стоять обранці так званої Мертвої Трійки: богів Бейна (Девід Рінтул[en]), Баала (Даґ Кокл) і Меркеля — Лорд Енвер Ґорташ (Джейсон Айзекс), Багряна Орін (Меґі Робертсон) і Кетерік Торм (Джонатан Сіммонс). За допомогою стародавнього артефакту їм вдалося підкорити Прамозок іллітидів і використовувати його для контролю не тільки над культистами, а й іллітидами, з планами змусити їх напасти і захопити Браму Балдура. Протагоністу з союзниками, до яких приєднуються друїд Халсін (Дейв Джонс) або Мінтара (Емма Ґрегорі) і герої Фейруну минулих років, друїдка Джахейра (Трейсі Вайлс[en]) з рейнджером Мінском (Метью Мерсер) врешті-решт вдається знищити обранців Мертвої Трійки і взяти під контроль Прамозок.

Фінал залежить від попередніх виборів гравця: змусити Прамозок самознищитись, врятувавши мирне населення або взяти його під контроль, встановивши тоталітарну владу в Фейруні.

Розробка

Larian Studios протягом деякого часу були зацікавлені в створенні продовження серії Baldur’s Gate, вперше звернувшись до Wizards of the Coast після випуску Divinity: Original Sin приблизно в 2014 році. У той час Wizards of the Coast побоялися довірити Larian свою головну франшизу. Але вже у 2017 році після випуску Divinity: Original Sin II, пререлізні матеріали якої вразили Wizards of the Coast, вони знову зв’язалися з Larian. Тож на завершальній стадії розробки Divinity: Original Sin II, Larian зібрали невелику групу для розробки і презентації своїх ідей щодо Baldur’s Gate III.

Перший тизер Baldur’s Gate III було представлено за тиждень до E3 2019. Студія продемонструвала його під час презентації Google Stadia безпосередньо перед E3, підтвердивши випуск гри на платформах Windows і Stadia. А вже 5 жовтня 2020 року Larian Studios оголосили, що гра буде випущена і на macOS.

Baldur’s Gate III спочатку планувалося випустити в ранньому доступі 30 вересня 2020 року. Пізніше цю дату було перенесено на 6 жовтня 2020 року. Гра залишалася в дочасному доступі до дня свого повного випуску у серпні 2023 року. Після закриття Stadia 18 січня 2023 року повну версію для Stadia було скасовано і «оголшено про пошук альтернативних потокових рішень», а менше ніж через місяць — 9 лютого було здійснено повний перехід на GFN.

У січні 2023 року Wizards of the Coast (власник ліцензії на всі проєкти засновані на D&D системі) опинилися у центрі скандалу у зв’язку з витоком інформації про переосмислення політики ліцензування проєктів на основі їх власності — компанія намагалася скоротити конкурентів і значно посилити контроль над розробниками придбавшими у них права на використання їх ІВ. Це призвело до масових протестів щодо їх продукції з боку спільноти, включно із закликами деяких особливо вразливих користувачів до масового бойкоту на той час не випущеної Baldur’s Gate III. Щоб заспокоїти свою фанбазу, Larian Studios оголосили, що зміни Wizards of the Coast в ліцензії OGL жодним чином не вплинуть на їхню гру.

На PlayStation State of Play 2023 року, після майже трьох років у дочасному доступі, Larian оголосили остаточну дату виходу — 31 серпня 2023 року гра повинна була вийти на платформах Microsoft Windows і PlayStation 5. Відсутність Xbox Series X|S серед переліку доступних у день виходу платформ викликала занепокоєння серед ігрової спільноти — користувачі консолей сприйняли цю новину як оголошення про угоду на ексклюзивність із Sony. Проте невдовзі Larian поспішили спростувати ці чутки, вказавши що версія для Xbox перебуває в розробці, але через проблеми з інтегруванням кооперативного режиму з роздільним екраном у значно слабшу за своїми можливостями Xbox Series S, вони вимушені відкласти анонс для користувачів консолей Microsoft.

Наприкінці червня користувачів консолей від Sony чекало розчарування — розробники оголосили про перенос релізу на PlayStation 5, — новою заявленою датою для них стало 6 вересня глобально і 3 вересня для власників Делюкс та Колекційного видань. Користувачів же ПК-ринку чекав несподіваний перенос релізу на місяць вперед — новою датою релізу було названо 3, замість 31 серпня, зазначеного раніше. Основною причиною подібного переносу слід вважати вересневий реліз Starfield.

Політика компанії під час російсько-української війни

  • BG3 стала першою ААА-грою світового масштабу з українською локалізацією на релізі та першою грою на рахунку Larian, локалізованою в Україні.
  • актори озвучування BG3 не раз брали участь у благодійних стрімах для допомоги українцям, які стали жертвами російського геноциду.
  • офіс компанії у Санкт-Петербузі, існуючий ще з 2014 року, було закрито.

Продажі

Baldur’s Gate III стала найбільш продаваною грою як у Steam, так і на GOG.com у день запуску раннього доступу. Лише в Steam гра мала близько 537 000 одночасних гравців у день релізу, досягла піку в понад 712 000 одночасних гравців на 3-й день після релізу і 814 666 гравців на 4-й день, вийшовши на 8-ме місце за кількістю гравців в історії цієї торгової платформи.

Оцінки і нагороди

Оцінки
Сукупний рейтинг
Агрегатор Оцінка
Metacritic ПК: 96/100
PS5:96/100
OpenCritic 96/100
Закордонні оцінки
Видання Оцінка
Destructoid 10/10
Digital Trends
Eurogamer
Game Informer 9.5/10
GameSpot 10/10
GamesRadar+
IGN 10/10
NME
PC Gamer (США) 97/100
PCGamesN 9/10
Polygon Рекомендовано
Push Square 10/10
TechRadar
The Guardian
PC Invasion 10/10
RPG Site 10/10
The Gamer 5/5
VideoGamer 10/10
DualSHOCKERS 10/10
PC Mag 5/5

За даними агрегатора рецензій Metacritic, Baldur’s Gate III отримала рейтинг «Всесвітнє визнання» і на певний час зайняла місце найвище оціненої гри для ПК на цьому ресурсі з результатом у 97 балів, котрий зрештою опустився до 96.

Більшість критиків залишилися в захваті від розмаїття гнучких ігрових механік, які Larian вдалося втілити в Baldur’s Gate III. Фрейзер Бравн з PC Gamer, котрий оцінив гру найвищим балом за останні 16 років існування цього видання, відмічає як «вправно гра використовує гнучку природу D&D, перетворюючи її на захоплюючий симулятор, де, якщо ви можете собі це уявити, ви, ймовірно, зможете це зробити. У кожному квесті, головоломці та бойовій зустрічі є дивовижна кількість способів, які ви можете використати, винагороджуючи креативність і допитливість гравців». Джош Бродвелл з Game Informer також хвалить розробників за «вдалу адаптацію настільних механік D&D у форму рольової відеогри, котрі не втрачають потрібної їм варіативності». Він відмічає, що «приголомшлива кількість варіантів і вражаючий рівень глибини та свободи на полі бою повною мірою компенсують відсутність непередбачуваного майстра підземель[en] для гравців звиклих до класичних настільних D&D сесій», зауважуючи при цьому, що «для гравців не знайомих з культовою настільною грою, це може бути важким випробуванням». Його підтримує у цьому Ліана Гефер з IGN: «Я знаю 5-е видання достатньо добре, тому воно мене не збило з пантелику, але я точно бачу, де інші повністю проігнорували б деякі критичні концепції […], а BG3 не хоче давати їм детальні пояснення. Ви можете обійтися без деяких знань, особливо на нижчому рівні складності, але ви точно не впораєтеся з [тактичним] боєм без [базових знань D&D системи]», порекомендувавши перед проходженням ознайомитися з Підручником Гравця по 5-й редакції.

Не всі критики сприйняли геймдизайн однозначно. Фрейзер Бравн відмітив, що «ви не завжди впевнено можете сказати, яку саме історію пишете, але вас ніколи не покине відчуття, що саме ви є її автором», він також відзначив здатність Larian «зберігати невпинне розмаїття квестів у напрочуд згуртованій манері, переплітаючи між собою сотні різнорідних ниток», назвавши наслідки виборів гравців «монументальними». Опозицію йому у цій тезі склала Рут Кессіді з Eurogamer, рокритикувавши гру за те, як «легко вбити важливих сюжетних персонажів, пропустити або знищити важливу інформацію або зробити жахливий вибір випадково». Елі Джонс з GamesRadar, незважаючи на поставлену ним найвищу оцінку 5/5, також висловив своє невдоволення нерівномірним темпом розвитку сюжету: «Перш ніж я це усвідомив, я досяг точки неповернення, і кілька квестів, тепер були поза межами моєї досяжності. Це відчуття повернулося в третьому акті, де я був майже паралізований відчуттям, що наступне рішення, яке я прийму, може підштовхнути мене до вибору, який я ще не готовий зробити».

Сюжетну складову в цілому оцінили позитивно, хоч і не без долі критики. Рецензент PC Gamer відмічає величезні масштаби гри і наголошує, що вона «настільки глибока, наскільки ж і широка», він впевнений, що «кожен з трьох актів може бути власною епічної рольовою грою, наповненою складними підземеллями, вражаюче пам’ятними квестами та унікальними ігровими мапами, які підтримуються механіками, сповненими справді лякаючої свободи для проходження». Бродвелл не підтримує цю думку і критикує зображення розробниками деяких ігрових фракцій, називаючи їх «двовимірними у своїй жадобі зла», відмічаючи що «кожне фентезі має свого непоправного поганця, однак відсутність глибшого осмислення виділяється в грі, де комплексність визначає кожного персонажа та проблему, і це увічнює деякі з найбільш суперечливих аспектів расового детермінізму D&D».

Всі видання окремо відмітили компаньйонів, в унісон похваливши акторський склад, проте кожен мав своє окреме сприйняття цієї теми. Бравн похвалив сценаристів гри за «яскраві характери персонажів», відзначивши, що «вони мають набагато більше свободи волі, ніж звичайні компаньйони у рольових відеоіграх,[…] і ніколи не відчуваються другорядними. Їх особисті історії — кожна з яких сповнена трагедій і конфліктів — нерозривно пов’язані з основним квестом, і кожен напарник вважається таким же важливим, як і персонаж гравця. Це їхня історія так само, як і ваша». Хоча для Бродвелла деякі сюжетні повороти сприймалися «передбачуваними», він відмічає, як сценаристи майстерно переплітають їх з «набагато красивішими та нищівними історіями ваших супутників та інших персонажів, що ви зустрічаєте». Він називає написання персонажів «незмінно неперевершеним» та «одним з найбільш імерсивних у своєму жанрі». Гефер окремо відмітила антагоністів гри, сказавши: «Головні лиходії […] написані так само насичено, зі складною мотивацією та власною індивідуальністю, які вносять нові та більші загрози в останню третину цієї епічної пригоди». Кессіді була найбільш критичною щодо сюжетної складової та історій оригінальних персонажів, засуджуючи сценаристів за фансервіс, який вона побачила у сюжетних лінійках деяких з них.

Стосовно технічної складової та продуктивності, на релізі відмічалося кілька незначних помилок та збоїв, але нагальних проблем не було, оскільки Larian у перші ж дні почали випускати виправлення. На Steam Deck гра все ж мала деякі проблеми з падінням fps. Рецензент Eurogamer мала проблеми з некоректним відображенням вже мертвих у її проходженні персонажів у катсценах та непрацюючі файли збережень і відмітила загальне падіння продуктивності і збільшення багів ближче до фіналу гри.

Рік Нагорода Категорія Примітки Результат Дж.
2020 Hollywood Music in Media Awards Оригінальна пісня — Відеогра «Weeping Dawn» (автор Борислав Славов) Номінація
2021 Hollywood Music in Media Awards Оригінальна пісня — Відеогра «I Want to Live» (автор Борислав Славов) Номінація
2023 Golden Joystick Awards Краще оповідання Перемога
Краща ігрова спільнота Перемога
Кращий візуальний дизайн Перемога
Краща ПК-гра Перемога
Гра року Перемога
Кращий актор другого плану Ніл Ньюбон за роль Астаріона Перемога
Кращий актор другого плану Амелія Тайлер за роль оповідача (майстра підземель[en]) Номінація
Студія року Larian Studios Перемога
The Game Awards Гра року В очікуванні
Кращий геймдизайн В очікуванні
Краще оповідання В очікуванні
Краща композиція та музика В очікуванні
Краща акторська гра Ніл Ньюбон за роль Астаріона В очікуванні
Краща підтримка спільноти В очікуванні
Кращий мультиплеєр В очікуванні
Краща рольова відеогра В очікуванні
Hollywood Music in Media Awards Оригінальна музика — Відеогра Борислав Славов В очікуванні

Guides & Tips